Get Adobe Flash player

Paradise diving center 1995 yılında, Cennet Turizm Özel Dalış Egitim limited Şirketi ticari ünvanı ile kurulmustur.
Paradise Diving isim ve logo su Türk Patent Enstitüsünden tescillidir. Dalış egitim merkezimiz Türkiye sualtı Federasyonu'nun 154 nolu yetki belgesine sahip aynı zamanda PADI 5 star dalış merkezi, BARAKUDA/CMAS eğitmen eğitici merkezidir.
Kurulusundan günümüze kadar yurtdışı ve yurtiçinde binlerce dalıcı ve eğitmen yetiştirmiştir.
Dalış merkezimiz gerek dalış teknesi, gerek dalış ekipmanları ve yetişmiş deneyimli eğitmenleriyle Avrupa standartları düzeyinde donanıma sahiptir.
Dalış merkezimiz Yurt dışında yapılan pek çok fuarda özellikle Düsseldorf Boot show da düzenli olarak her yıl yer almaktadir, Dolayısı ile burada kendini tanıtırken TÜRKİYE nin de Gönüllü reklamını yapmaktadır.

  

KURUCUMUZ:

Behcet Kutlu Trabzon - Sürmene de doğdu, ilk,orta ve lise eğitimini burada aldı. Küçük yaslarda hobi ve spor olarak yaptığı serbest dalışı, Vatani görevi sirasinda katıldığı 1985 yilinda Kurtarma Sualti Komutanlığına bagli Çubuklu Dalış okulunda gördüüü kurslardan sonra profesyonel olarak sürdürmeye karar vermiştir. 1987 den sonra yurt içinde liman, boru hattı, keşif ve İller bankası kontrol dalgıcı, yurt dışında ise gemi kurtarma, liman ve kanal inşaatlari gibi değisik işlerde sanayii dalgıçlığı yapmıştır.   Turkiye Sualtı Federasyonun ilk Rehber Balıkadamlarından olup, daha sonra yurtdışına gidip Persolog eğitimi almış, dalış eğitmenliginde kendini geliştirmiştir. Almanya nın en saygın ve prestijli sistemi olan Barakuda/cmas sisteminde Kurs direktörü, cmas da ise 4 yıldız eğitmen seviyesine ulaşmıştır. Almanya federasyonu tarafından yetiştirdiği başarılı Alman ve diger Avrupa ülkeleri eğitmenlerinden dolayı bir çok defa ödül ve teşekkür belgesi almıştır . PADI sisteminde Master instructor seviyesindedir, Padi tarafındanda pek çok kez yetiştirdigi dalıcılardan dolayi tesekkür belgesi almıştır. SSI sisteminde ilk eğitmen eğiticisi olarak Türkiye'deki ilk eğitmen kurslarını ve yatay geçiş seminerlerini düzenlemiştir. Türkiye Sualtı Federasyonunun 1995 yilindan beri 3 yıldız eğitmenidir, TSSF nin bölge temsilciliği ve değisik kurullarında görev yapmıştır. Aynı zamanda Master kaptan (yakınyol kaptanı) brövesine sahiptir. Halen kurucusu oldugu Paradise Diving Center'e ait Pararadise divers teknesinin kaptanı ve aktif eğitmenlerindendir. Profesyonel dalış yaşamında 26 yılı geride bırakmış olup nice 26 yillar dileğiyle......

3

3

3

3

3